• Dzień Edukacji Narodowej i podsumowanie Szkolnego Konkursu Tabliczki Mnożenia

• W dniu 13 października 2023 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku jest to wydarzenie szczególne, gdyż mija dokładnie 250 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji zorganizowany został uroczysty apel z udziałem wszystkich uczniów szkoły.

Jednocześnie, podczas tego apelu, został podsumowany Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia. Najlepsi w tym roku okazali się:

1. Oliwia Całka

2. Adrian Cisek

3. Krzysztof Cisek

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września w naszej szkole odbył się DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Jego celem była promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię.

Uczniowie klasy II i III czytali fragmenty książki "Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Porazinskiej, natomiast uczniowie klasy V i VII fragmenty lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry. GŁOŚNE CZYTANIE było dobrą okazją budowania więzi oraz spędzania czasu z nauczycielami, kolegami i koleżankami.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..."

• Zajęcia świetlicowe i "Jesienna brzoza"

• W ostatni czwartek (29 września 2023 roku) zajęcia świetlicowe upłynęły w miłej, jesiennej atmosferze. Korzystając z ciepłego słoneczka dzieci wybrały się na spacer. Oglądały drzewa i krzewy, które z każdym dniem stają się coraz bardziej kolorowe. Po powrocie do szkoły wykonały prace plastyczne "Jesienna brzoza", które stały się ozdobą szkolnego korytarza.

• Konkurs recytatorski pt. "Jesień w poezji dziecięcej"

• 22 września 2023 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły powitały nową porę roku - Jesień. Uczniowie klasy II i III wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. "Jesień w poezji dziecięcej" połączonym z prezentacją jesiennych strojów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny rok szkolny 2023/2024.

Tradycyjnie najpierw uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, potem spotkaliśmy się wszyscy razem z panią dyrektor, a następnie każda klasa ze swoim wychowawcą.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego i radosnego startu w ten nowy rok szkolny.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 23 czerwca 2023 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 oraz pożegnaliśmy uczniów klasy 8.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali stypendia za wyniki w nauce oraz dyplomy i nagrody za udział w różnego rodzaju akcjach i konkursach.

Pożegnaliśmy też wieloletnią nauczycielkę języka polskiego - panią Annę Babiarz, która przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia oraz życzymy wszystkim udanych wakacji.

• Wycieczka do Przemyśla

• W dniu 21 czerwca 2023 roku klasy 4-8 były na wycieczce w Przemyślu.

Jazda pociągiem, zwiedzanie muzeów, podziemna trasa, lody, spacery po przemyskiej starówce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

• Gminny Dzień Dziecka w naszej szkole

• 2 czerwca 2023 roku, na placu przy naszej szkole odbył się Gminny Dzień Dziecka. Razem z dziećmi z naszej placówki, bawiły się dzieci z przedszkoli przy szkołach podstawowych nr 2 i nr 3 w Rakszawie oraz z Wydrza.

Dzieci korzystały z mnóstwa atrakcji, m.im:

• zabawy z animatorem (malowanie twarzy, skręcanie baloników, bańki mydlane, przeciąganie liny i inne),
            • dmuchane zjeżdżalnie, eurobungee, kule wodne,
            • prezentacja nowego wozu strażackiego z oprzyrządowaniem oraz radiowozu policyjnego,
            • poczęstunek (mufinki, zapiekanki, popcorn, lody, wata cukrowa).

Dopisała nam pogoda i dzieci świetnie się bawiły, czekamy z niecierpliwością na kolejny Dzień Dziecka:)

• I Gminne Drużynowe Mistrzostwa Matematyczne

• Dnia 19 maja 2023 roku troje uczniów z naszej szkoły:

• Julia Baran
            • Adrian Cisek
            • Szymon Świątoniowski

wzięło udział w "I Gminnych Drużynowych Mistrzostwach Matematycznych", które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Rakszawie.

Konkurs miał oryginalną formę, bo zadania trzeba było rozwiązywać wspólnie, więc uczniowie poza wiedzą i umiejętnościami matematycznymi musieli wykazać się niełatwą umiejętnością wspołpracy w drużynie.

Dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów.

• Podpisanie umowy - Oddział Przedszkolny - ważne!

• Prosimy, aby rodzice (opiekunowie) dzieci nowoprzyjętych lub kontynuujących uczęszczanie do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 podpisali i dostarczyli do szkoły umowę do dnia 5 maja br.

Wzór umowy można otrzymać w szkole lub pobrać tutaj: umowa

• Obchody Światowego Dnia Wody

• 22 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę (sprzedaż wody), z której dochód zostanie przekazany na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w tę akcję.

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

• 21 marca 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Międzynarodowy Dzień Lasów.

W tym dniu podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie mogli przyjść do szkoły bez plecaka, przynosząc swoje przybory w innych, czasem bardzo ciekawych przedmiotach. Uczniowie uczestniczyli w lekcji, podczas której poszerzali swoją wiedzę na temat lasów i zwierząt je zamieszkujących. Później uczniowie klas 4-8 wzięli udział w intedyscyplinarnym konkursie, w którym musieli wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak: przyroda, język polski, matematyka i język angielski; zadania konkursowe oczywiście związane były z lasami i wiosną.

• Link do profilu Facebook naszej szkoły

• W sekcji Szybkie Linki został dodany skrót do profilu Facebook naszej szkoły.

Można tam znaleźć relacje z bieżących wydarzeń, które mają miejsce w naszej szkole.

Zapraszamy do odwiedzania, polubienia i obserwowania.