• Zgodnie z obowiązującym prawem, dnia 18 kwietnia 2024 roku w naszej szkole zostały przyjęte Standardy Ochrony Małoletnich - można je znaleźć w zakładce Szkoła > Dokumenty szkolne.
      • W dniu 10 kwietnia 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Wody. W konkursie brali udział uczniowie z klas 5-7. Zwycięzcą został Adrian Cisek przed Julią Baran i Oliwią Całka.
      • Przedłużając świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny, 22 marca 2024 uczniowie wszystkich klas naszej szkoły byli na wycieczce w Rzeszowie. Celem było kino Helios w Galerii Rzeszów, w którym obejrzeliśmy polski film familijny pt. "Za duży na bajki 2". Po filmie tradycyjnie odwierdziliśmy "McDonald's".
    • Szybkie linki

          • Zabawy na śniegu

            Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. W ostatnim tygodniu listopada spadł śnieg. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Korzystając z uroku zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoją panią (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Po śniegowych wyczynach przyszedł czas na ulepienie bałwanka. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

          • Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

            Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii: odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie chcemy ją czcić – radośnie. Młodzi strzelcy i legioniści, którzy o niepodległość tak ofiarnie walczyli, spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Kiedy szli na bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki, powstające w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały tych, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę ”.

          • Wyjście na cmentarz

            W dniu 03 listopada przedszkolaki i uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami i Panią Dyrektor wybrały się na cmentarz w Węgliskach, celem uczczenia pamięci zmarłych.

            Okres po Dniu Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjście poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Dzieci wspólnie z wychowawcami w ciszy i skupieniu pomodliły się i zapaliły znicze na grobach swoich bliskich i grobach nieznanych. Obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienne kwiaty”

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Jesienne kwiaty” został rozstrzygnięty.

            Do organizatorek konkursu wpłynęło 20 ciekawych prac. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno przyrody, jaką dają nam jesienne kwiaty. W konkursie udział wzięły wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II i III. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik plastycznych i pomysłowością. Komisja konkursowa oceniała kreatywność, samodzielność wykonania pracy oraz estetykę. Wszystkie prace zostały wyróżnione.

          • Oskary rozdane

            W dniu dzisiejszym (12 października) odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie nazywanego też Dniem Nauczyciela.

            Troje uczniów z klasy 7 pod kierownictwem pani Jolanty Czado zaprezentowało z tej okazji krótką część artstyczną, która miała bardzo oryginalną formę: nauczyciele i inni pracownicy szkoły zostali uhonorowaniu Oskarami, które były przyznawane w bardzo ciekawych kategoriach, jak na przykład: Niania Roku, Debiut Roku, Trener Roku, Uśmiech Roku, Najbardziej Opanowany, czy Najmilszy Głos.

          • Sałatka owocowa

            1 października przedszkolaki wraz z dziećmi z klas II i III przyrządziły sałatkę owocową.

            Dzieci poznały sposób wykonania sałatki ze świeżych polskich owoców. Przedszkolaki kroiły owoce, określały ich smak, zapach, łączyły wszystkie składniki. Układały w miseczkach owoce, mieszając je. Następnie nastąpiła degustacja pracy kulinarnej. Dzieci spożyły sałatkę i poczęstowały swoje Panie Wychowawczynie i Panią Dyrektor.

          • Zabawy przedszkolaków w piaskownicy

            10 – 11. 09. 2020r.

            Korzystając z pięknej pogody dzieci z grupy przedszkolnej wreszcie mogły rozładować nadmiar energii na placu zabaw. Plac zabaw jest istnym rajem dla dzieci. Zabawy w piasku niosą ze sobą wiele korzyści jak chociażby pomagają w nawiązaniu kontaktów i pozwalają na wchodzenie w różne interakcje społeczne. Piasek, a dokładniej jego właściwości fizyczne pozytywnie wpływają na wszechstronny rozwój dzieci. Dzięki zabawom w piasku dzieci rozwijają kreatywność jak i doskonalą swoje sprawności manualne.
            Dzieci z łopatkami, foremkami, wiaderkami zabrały się do pracy i zbudowały piękny zamek z wieżyczką, którą przyozdobiły roślinkami.

          • Bezpieczny powrót do szkoły

            Na naszej stronie - w górnym menu - pojawiała się nowa zakładka: "Bezpieczny powrót do szkoły", na której można znaleźć niezbędne informacje związanie z powrotem dzieci do naszej szkoły od 1 września 2020 roku pomimo trwającej pandemii. Zachęcamy do zapoznania się z jej zawartością.

          • Procedura

            Szanowni Państwo

            w związku z tym, że MEN uruchamia kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, proszę o zapoznanie się z "PROCEDURĄ" opracowaną zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Szereg wytycznych przeciwepidemicznych zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły bezpieczne warunki.

          • Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

            Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. Jest to materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Z poradnika mogą korzystać dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także rodzice i uczniowie. Dodatkowo opracowaliśmy zestaw dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa danych podczas kształcenia na odległość. Są to najważniejsze zasady, o których powinni pamiętać zarówno szkolni administratorzy, jak i nauczyciele oraz uczniowie, przygotowując się do lekcji online. Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem i zasadami bezpieczeństwa. Proszę o przekazanie tych informacji nauczycielom z Państwa palcówki. Mam nadzieję, że materiał przygotowany przez UODO i MEN wesprze Państwa w codziennej pracy.

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem!

            Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
            z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493) wchodzi w życie z dniem 25 marca 2020 r. i reguluje zdalną pracę szkół od 25 marca do 10 kwietnia. Nowe przepisy stanowią m.in. o tym, że

    • Herb Polski
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych