• W naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy Tydzień Bibliotek, który stał się okazją do wielu ciekawych wydarzeń związanych z literaturą i twórczością. Wspólne czytanie, inspirujące spotkania oraz kreatywne warsztaty – wszystko to sprawiło, że ten tydzień był niezapomnianym świętem książek!
      • Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku. Wiosna budzi się na dobre i pokazuje nam wszystkie swe kolory. W maju rozmawiamy w przedszkolu o wiosennej łące jej mieszkańcach i kwiatach. Raz w roku jest takie święto małego, niebieskiego kwiatka – niezapominajki. Dzień Niezapominajki obchodzimy od 15 maja 2002 roku. Święto to ma podwójne znaczenie. W tym dniu promowane są walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczna, która wymaga szczególnej o
      • W świecie, w którym internet staje się nieodłączną częścią codzienności, edukacja cyfrowa stanowi obszar wymagający szczególnej uwagi. Przestrzeń internetowa jest pełna nieograniczonych możliwości, ale również i potencjalnych zagrożeń.
      • 12 maja 2025 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa odbyło się wyjątkowe spotkanie z Edytą Zarębską, autorką popularnych książek dla dzieci, w którym uczestniczyli młodsi uczniowie z naszej szkoły. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści autorki o procesie powstawania jej twórczości czy źródłach inspiracji. Nie zabrakło również głośnego czytania utworów.
      • W terminach 26 maja i 2 czerwca 2025 r. odbędą się warsztaty dla rodziców nastolatków organizowane przez PPP w Łańcucie. Wszystkie szczegóły, co do tematyki oraz zapisów znajdują się na plakacie. Zachecamy do udziału.
      • W tym roku nasza szkoła dołączyła do globalnego wezwania do ochrony wody. Celem było zwiększenie świadomości na temat znaczenia tego cennego zasobu i konieczności jego racjonalnego użytkowania.
      • Nasza szkoła bierze udział w XXII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. To wspaniała inicjatywa promująca czytelnictwo i kulturę biblioteczną, a udział szkoły w tym wydarzeniu stanowi doskonałą okazję do rozwijania pasji literackich wśród uczniów.
      • W dniach 13-15 maja odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dla pozostałych uczniów (klasy 1-6) są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
      • 8 maja uczennica naszej szkoły - Daria z klasy I - reprezentowała nas w II Gminnym Konkursie Recytatorskim "Spotkanie z poezją - wiersze o Ojczyźnie". Z dumą informujemy, że uczennica zdobyła II miejsce. To niezwykłe osiągnięcie. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwijania artystycznych umiejętności!
      • 5 maja 2025 r. naszą szkołę ponowie odwiedzili nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tym razem motywem przewodnim spotkania był taniec. Pani Katarzyna - tancerka, zaprezentowała zgromadzonym przedszkolakom i uczniom tańce z grupy jazzowej: Afro Jazz, Reggaeton, Jazz Dance, Modern Jazz, Latino Solo, Street Jazz, Broadway Jazz, Funky Jazz. Chętni uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie podstawowych kroków, w układzie z pomponami jako cheerlead
      • 25 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły - Krzysztof z kl. 6 oraz Milena z kl. 8 wzięli udział w wyjeździe do Warszawy, który był nagrodą za udział w konkursie historycznym.
      • Reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie. Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły podczas tego ważnego wydarzenia patriotycznego.
      • 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym uczniowie klas starszych przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji. Piękne recytacje wierszy oraz śpiewanie pieśni patriotycznych skłoniły całą społeczność szkolną do refleksji nad losami Polski. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Renata Rejman, kt
      • USerdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie pn. " Błogosławiona Karolino Kózkówno świeć nam przykładem!" Szczegóły w regulaminie.
        Regulamin
      • W dniu 16 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne dla uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków. Uczniowie klasy 1 i 3 przygotowali specjalny występ. W ramach spotkania zaprezentowano także piękne prace plastyczne uczniów, które odzwierciedlały ich talent i twórczą interpretację wielkanocnych motywów. Nie zabrakło też symbolicznego śmigusa-dyngusa. W atmosferze pełnej radości, tradycji oraz wzajemnego szacunku dzieci
      • W dniu 16.04 uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Żonkil" upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim 19 IV 1943r. organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin .
      • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy z serca płynące życzenia autentycznej radości, niesłabnącej nadziei oraz pełni zdrowia. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana przynosi pokój w naszych sercach, owocuje dobrocią, którą będziemy się dzielić z innymi i przypomina o tym, co prawdziwie piękne i wartościowe.
      • 15 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Papieskiego, który odbył się w Zespole Szkół w Medyni Głogowskiej. Konkurs poświęcony życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II zgromadził młodzież z całego powiatu, dając uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy oraz pokazania swoich umiejętności.Naszą szkołę w kategorii recytatorskiej reprezentowały Amelia z kl. IV i Oliwia z kl. VIII, natomiast Adrian i M
      • Dnia 10 kwietnia przedszkolaki z obu grup oraz uczniowie z kl. I oraz III wybrali się do MDK w Łańcucie na spektakl teatralny "Rumcajs"
      • 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - to święto jest doskonałą okazją, by przypomnieć, jak ważne są książki w życiu najmłodszych. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w obchody III Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek – Polska!
      • W niedzielę 6 kwietnia pod kościołem w naszej miejscowości odbył się wyjątkowy kiermasz wielkanocny, który przyciągnął wielu mieszkańców.
      • 3 kwietnia 2025r. Julia Baran reprezentowała powiaty: łańcucki oraz przeworski w etapie wojewódzkim Olimpiady Zdrowia PCK. Nasza uczennica zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim w kategorii szkół podstawowych.
      • Zbliża się czas podejmowania decyzji o dalszej ścieżce kształcenia przez uczniów klas ósmych. Absolwenci mogą wybierać pomiędzy szkołą branżową, technikum oraz liceum.
    • Szybkie linki

          • Kiermasz świąteczny

            8 grudnia 2024 r. przy Kościele w Węgliskach zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, z którego dochód przekazany zostanie w całości na zakup sztandaru szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie integracja i zaangażowanie całego społeczeństwa: przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy bardzo!

          • Olimpiada Zdrowia PCK

            Olimpiada Zdrowia PCK promuje zdrowy styl życia, zasady zrównoważonego żywienia i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji w etapie szkolnym udział wzięły dwie uczennice klasy ósmej - Oliwia i Julia. Z radością informujemy, że do etapu rejonowego zakwalifikowała się Julia. Serdecznie gratulujemy obu uczennicom wysokich wyników!

          • Nam Henryk Sienkiewicz patronuje - wyniki

            5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Nienadówce odbyło się podsumowanie XIX edycji wojewódzkiego konkursu "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje". Celem konkursu było propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcanie uczniów do inwencji twórczej, wskazanie dzieciom i młodzieży twórczości o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego, kształtowanie uczuć patriotycznych oraz przypominanie chlubnych kart historii w powieściach H. Sienkiewicza, a także doskonalenie umiejętności korzystania z technologii informacyjnej oraz wyszukiwania informacji w różnych źródłach.

          • Witaj Święty Mikołaju!

            Mikołajki to jedno z najbardziej radosnych i wyczekiwanych wydarzeń w roku szkolnym. Już od tygodnia uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem przygotowywali świąteczne dekoracje. Korytarze i sale lekcyjne wypełniły się kolorowymi światełkami i wizerunkami Mikołaja, co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

          • Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!

            Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, jak co roku, zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia. W rywalizacji wzięło udział sześcioro uczniów z klas 4–8, którzy zmierzyli się w teście na czas, sprawdzającym nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale także refleks i koncentrację.

            Najlepszy wynik osiągnął Adrian Cisek z klasy 8 – serdecznie gratulujemy! Niemniej jednak wszyscy uczestnicy osiągnęli świetne rezultaty.

          • Pasowanie na czytelnika

            Pasowanie na czytelnika odbyło się w naszej szkolnej bibliotece 4 grudnia br. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią bibliotekarkę, która podkreśliła, jak ważne jest czytanie w życiu każdego człowieka i jak wiele radości niesie ze sobą odkrywanie świata książek.

            Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali krótką inscenizację. Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne pasowanie na czytelnika. Każde dziecko złożyło uroczystą przysięgę, w której obiecało dbać o książki, szanować je oraz regularnie odwiedzać szkolną bibliotekę. Pasowania dokonała pani dyrektor, a pani bibliotekarka wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom, książkę oraz pierwszą szkolną kartę biblioteczną Na zakończenie uroczystości, dzieci miały okazję wypożyczyć swoje pierwsze książki.

          • Wojewódzki Konkurs Recytatorski

            29 listopada dwie uczennice - Amelia i Oliwia - reprezentowały naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej „Kiedy myślę, Ojczyzna...”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Amelia zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Andrzejki w przedszkolu i szkole

            27 listopada przedszkole zamieniło się w prawdziwą magiczną krainę, pełną tajemnic i czarów, ponieważ obchodziliśmy andrzejki. Od samego rana panowała niezwykła atmosfera – w powietrzu unosiła się magia i oczekiwanie na niespodzianki. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach i wróżbach, które pozwoliły im na chwilę przenieść się w świat wyobraźni. Były m.in. wróżby na temat przyszłych zawodów – każdy mógł dowiedzieć się, kim zostanie w przyszłości. Nie zabrakło również tańców i wspólnej zabawy przy muzyce, która porwała wszystkich do ruchu.

          • Instrumenty smyczkowe - audycja muzyczna

            25 listopada w naszej szkole gościliśmy muzyków ze Szkoły Muzycznej Yamaha. W roli głównej wystąpiły – instrumenty smyczkowe – SKRZYPCE małe, duże, altówka i skrzypce elektryczne. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek muzycznych, technik gry na skrzypcach – sposobów artykulacji (Legato, Staccato, Tremolo, Pizzicato). Dowiedzieliśmy się, jak są zbudowane skrzypce i kto je tworzy. Dziękujemy za fascynujące muzyczne przeżycie.

          • Urodziny Kubusia Puchatka

            22 listopada do naszego oddziału przedszkolnego przybył z GOKiC niezwykły gość: Kubuś Puchatek, aby wspólnie z dziećmi świętować swoje 98. urodziny oraz opowiedzieć dzieciom o lokalnym dziedzictwie tkackim Rakszawy. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wełny- dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda tkactwo w praktyce i spróbować własnych sił. Następnie Kubuś Puchatek zaprosił wszystkich do wspólnego kolorowania dużej kolorowanki przedstawiającej nieistniejącą już Fabrykę Sukna. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Kolejnym punktem było wyklejanie przez dzieci stada owieczek.

          • Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy

            "Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy" - pod takim hasłem obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Świętowanie rozpoczęliśmy od samego rana. W tym dniu czniowie przyszli do szkoły ubrani w kolor żółty - symbol radości, a korytarz szkolny wypełnił się cytatami i myślami na temat życzliwości. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez szkolnego pedagoga. Na początku każdy losował sobie karteczkę ze "Słoika życzliwości" i podawał ją wybranej osobie. W dalszej części uczniowie poznali historię obchodów tego święta oraz przypomnieli sobie, na czym polega bycie życzliwym. Nastepnie każda klasa wykonała specjalne zadanie: Drzewko, Kodeks i Dłonie Życzliwości. Najmłodsi na balonikach malowali też uśmiechnięte buźki. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że uprzejmość i życzli

          • Zostań Mikołajem Dziecięcych Serc

            Z okazji zbliżających się mikołajek Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę artykułów dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Dary można przynosić do 29 listopada do opiekunów lub wychowawców. (Ze względów sanitarnych i higienicznych -tylko nowe rzeczy).

            Lista najpotrzebniejszych rzeczy oraz szczegóły na stronie hospicjum: link

          • "Jedno życie" - warsztaty profilaktyczne

            13 listopada uczniowie klas 6-8 wzięli udział w zajęciach wspierających profilaktykę uzależnień. Podczas spotkania poznali historię Piotra Plichty, który opowiedział o własnych doświadczeniach związanych z uzależnienieniami i ich przyczynami. Prowadzący przedstawił również zagrożenia związane z używkami oraz ich skutki. Podczas spotkania mieliśmy też okazję posłuchać autorskich utworów Poisona.

    • Godziny dzwonków

      Środa 21.05.2025
    • Galeria zdjęć

      • brak danych