• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września w naszej szkole odbył się DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Jego celem była promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię.

Uczniowie klasy II i III czytali fragmenty książki "Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Porazinskiej, natomiast uczniowie klasy V i VII fragmenty lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry. GŁOŚNE CZYTANIE było dobrą okazją budowania więzi oraz spędzania czasu z nauczycielami, kolegami i koleżankami.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..."

• Zajęcia świetlicowe i "Jesienna brzoza"

• W ostatni czwartek (29 września 2023 roku) zajęcia świetlicowe upłynęły w miłej, jesiennej atmosferze. Korzystając z ciepłego słoneczka dzieci wybrały się na spacer. Oglądały drzewa i krzewy, które z każdym dniem stają się coraz bardziej kolorowe. Po powrocie do szkoły wykonały prace plastyczne "Jesienna brzoza", które stały się ozdobą szkolnego korytarza.

• Konkurs recytatorski pt. "Jesień w poezji dziecięcej"

• 22 września 2023 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły powitały nową porę roku - Jesień. Uczniowie klasy II i III wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. "Jesień w poezji dziecięcej" połączonym z prezentacją jesiennych strojów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny rok szkolny 2023/2024.

Tradycyjnie najpierw uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, potem spotkaliśmy się wszyscy razem z panią dyrektor, a następnie każda klasa ze swoim wychowawcą.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanego i radosnego startu w ten nowy rok szkolny.