• BEZPŁATNE SPOTKANIA OTWARTE

• W roku szkolnym 2022/2023 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie po raz kolejny realizowany jest  projekt "Wspomaganie wychowawczej i edukacyjnej funkcji rodziny".

Projekt skierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży uczących się w placówkach oświatowych na terenie powiatu łańcuckiego. W ramach projektu odbędą się bezpłatne spotkania: online oraz stacjonarnie na terenie PPP w Łańcucie.

• Zagłosuj na Rakszawę

• Rakszawa bierze udział w konkursie „Piękna Wieś Podkarpacka 2022 r.” i w rankingu jest w pierwszej dziesiątce.

Gmina Rakszawa zakwalifikowała się do drugiego etapu jako jedyna z Powiatu Łańcuckiego.

Mamy szansę na nagrodę pieniężną i prestiżowy Tytuł.

Aby zagłosować należy:

- Wejść na stronę https://pieknawies.podkarpackie.pl/ w terminie do 31.10.2022

- Wybrać: „Rakszawa” i ZAGŁOSOWAĆ

- Jeden adres e-mail = jeden głos

- Po oddaniu głosu należy wejść na swoją skrzynkę pocztową i potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie w link.

- Ocena z głosowania internetowego będzie się liczyła jako jedna ze składowych oceny końcowej.

Wizytacja komisji konkursowej z Urzędu Marszałkowskiego w Rakszawie już się odbyła.

• Podsumowanie Szkolnego Konkursu Tabliczki Mnożenia

• W piątek, 21 października 2022 podsumowaliśmy nasz konkurs tabliczki mnożenia.

Na podium stanęli:
            1. Szymon Świątoniowski
            2. Maja Maj
            3. Adrian Cisek

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Edukacji Narodowej i wyjazd do teatru

• Dnia 13.10.2022, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali dla nauczycieli niespodziankę: przewodnicząca samorządu uczniowskiego Sandra Maj pięknie wyrecytowała dla nauczycieli wiersze, a klasa ósma wręczyła każdemu nauczycielowi dyplom wzorowego nauczyciela.

W imieniu wszystkich nauczycieli bardzo dziękujemy za ten miły gest.

W tym samym dniu klasy 4-8 miały wyjazd do MDK w Łańcucie na musical "Mały Książę".

• English Vocabulary Master

• W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych dnia 27 września 2022r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „English Vocabulary Master”. W tym roku do rozgrywek zaprosiłam po dwóch uczniów  z klas piątych z całej naszej gminy. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie szkoły i oddelegowały przedstawicieli uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje placówki. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w następnym roku szkolnym.

Organizator konkursu
            Magdalena Kontek

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

W tym roku  Światowy Dzień Uśmiechu przypadał na 7 października.
            Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego wesołego święta.
            Wspaniała, radosna atmosfera towarzyszyła nam od samego rana.
            Już na wejściu do szkoły wszystkich witała uśmiechnięta buźka.
            W tym dniu nauczyciele, pracownicy szkoły i wszyscy uczniowie otrzymali od Samorządu Uczniowskiego buźki „Smiles face”, które od razu wywołały uśmiech na ich twarzach.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.