• Otwarcie obiektu rekreacyjnego i pasowanie na przedszkolaka

• W dniu 24 listopada 2022 roku w naszej szkole przeżywaliśmy miłą uroczystość otwarcia nowego obiektu rekreacyjnego obok naszej szkoły. Uroczystość ta została połączona z pasowaniem najmłodszych naszych podopiecznych na przedszkolaków, więc dzieci uświetniły nasze święto swoimi występami.

We wspólnym świętowaniu brali udział rodzicie przedszkolaków oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych i państwowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Święto Niepodległości w klasach 4-8

• Dziś w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada to dla nas symbol miłości Ojczyzny i walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.

Uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji i z zaangażowaniem wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Ogłoszono też wyniki konkursu patriotycznego NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ - GODŁO POLSKI:

I miejsce - Bartosz Dec

II miejsce - Oliwia Całka

II miejsce - Julia Baran

wyróżnienia:

- Klaudia Dec

- Milena Maj

- Sandra Maj

• 11 listopada 2022 – Gminne Uroczystości Święta Niepodległości

• W piątek 11 listopada, reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się w Kościele NMP w Rakszawie Górnej. Program uroczystości obejmował mszę świętą, występ laureatów V Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz występ Orkiestry Dętej z Rakszawy.

• Wycieczka do Wieliczki i Zakopanego

• W dniach 9-10 listopada 2022 r. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki i Zakopanego.

Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu Poznaj Polskę.

W czasie wycieczki:

• zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce wraz z Muzeum Żup Solnych,
            • spacerowaliśmy po Krupówkach,
            • spaliśmy i jedliśmy w Willi u Józka,
            • wjechaliśmy na Gubałówkę,
            • wyszliśmy na górę Wielkiej Krokwii,
            • odwiedziliśmy Muzeum Karola Szymanowskiego - willę Atma,
            • podziwialiśmy i karmiliśmy papugi w Papugarni,
            • no i oczywiście byliśmy w McDonald,s.

Mamy nadzieję że wycieczka się podobała i była okazją do poznania nowych miejsc oraz poszerzenia swoich horyzontów, bo jak wszyscy wiemy "podróże kształcą".

• Spotkanie z policjantami

• Dnia 4 listopada 2022 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo i odpowiedzialność prawna nieletnich. Najmłodsi uczestnicy mieli też możliwość bliżej zapoznać się z policyjnym radiowozem.