• Dzień Rodziny - poprawiny:)

• Jako że w dniu wczorajszym nie dopisała pogoda, a dzisiaj była bardzo ładna, więc zabawy na polu zaplanowane z okazji Dnia Rodziny odbyły się dzisiaj. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Gminny Konkurs Chemiczny

• W dniu 12 maja 2022 r. uczeń klasy ósmej - Filip Kuca wziął udział w Gminnym Konkursie Chemicznym „Tajemnice tablicy Mendelejewa”. Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 3, a Honorowy Patronat nad nim objął Wójt Gminy Rakszawa.

Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania uzdolnień chemicznych, rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi, a także osiągania osobistych sukcesów i wzmacniania poczucia własnej wartości. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII – VIII ze szkół z terenu Gminy Rakszawa. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z pytań zamkniętych i otwartych obejmujących zagadnienia związane z budową układu okresowego.

Nagrody zwycięzcom oraz upominki uczestnikom wręczył Wójt Gminy Rakszawa – Pan Jacek Szubart, który ufundował statuetkę dla laureata konkursu oraz nagrody.

Dziękujemy Filipowi za przygotowanie się do konkursu i reprezentowanie szkoły oraz życzymy wielu sukcesów.

• DZIEŃ ZIEMI 2022

•    22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ramach obchodów tego święta w naszej szkole został przeprowadzony konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, w którym wzięło udział 18 uczniów z klas 4-8.

Konkurs miał formę testu, za który można było uzyskać max. 22 pkt.

Zakres programowy testu obejmował ekologię oraz ochronę środowiska i przyrody. Nadrzędnym celem konkursu było: pogłębienie wiedzy ekologicznej, kształtowanie postaw ekologicznych, rozwijanie zainteresowań ekologicznych uczniów, wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Filip Kuca kl. 8

II miejsce – Alan Jagusztyn-Tasior kl. 5

III miejsce – Oliwia Całka kl.5

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród odbędzie się w najbliższym czasie w szkole.

Jolanta Czado